פרוטוקול הגואיפנזין

פרוטוקול הגואיפנזין

לפני שמתחילים….
פרוטוקול הגואיפנזין אינו מתאים לכל אחד.
פרוטוקול הגואיפנזין מצריך שינוי באורך החיים והבנה מוחלטת של מה שעליכם לעשות בעצמכם.
בטיפול הזה החולים מקבלים את כל המידע והקווים המנחים לפיהם עליהם לנהוג.
למרות שאת הטיפול על החולים לקבל לאחר אישור הרופא המטפל שלהם, אין רופא שיכול לומר להם בדיוק מה לעשות וכיצד לנהוג בכל רגע ומצב נתון

טיפול זה אינו לחלשים ברוחם.
הטיפול בתחילתו גורם להחמרה בחלק מתסמיני המחלה, ואף להופעתם של תסמינים חדשים.
אלו אינן תופעות לוואי של הגואיפנזין, אלא תסמיני הפיברומיאלגיה.

האחריות בטיפול הזה מוטלת בעיקרה על החולים, ואת הרוב יהיה עליהם לעשות בעצמם.
הצלחת הטיפול תלויה במידה רבה בחולים: במציאת המינון המתאים, השונה מאדם לאדם, בהכרה של המוצרים מהם עליהם להימנע, ובהצמדות לכללים הפשוטים של הפרוטוקול.

שלב הראשון יש לקרוא את פרוטוקול הטיפול, ולהבין אותו היטב.
אין רופא שיוכל לומר לכם מהו המינון הנכון עבורכם, מאחר ואנשים שונים מגיבים במינונים שונים של התרופה, על החולה למצוא את המינון המתאים לו בעצמו, בתהליך של טטרציה המוסבר בפרוטוקול, תהליך שעשוי לארוך מספר שבועות.
על המטופלים ללמוד מאילו מוצרים להימנע משימוש במהלך הטיפול, להקפיד על הצמדות לכללי הפרוטוקול לגבי שימוש במוצרי קוסמטיקה שונים, ללמוד לקרוא תוויות של כל מוצר ומוצר כדי לדעת במה ניתן או לא ניתן להשתמש.
מי שסובל מרגישות לפחמימות (היפוגליקמיה) צריך להקפיד בנוסף על תזונה מתאימה, בסיוע וייעוץ של דיאטנית והרופא המטפל.

זה נראה אולי מסובך, אבל זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה.

top1.gif

האם רק רופא המתמחה בפיברומיאלגיה או בפרוטוקול יכול ללוות אותי במהלך הטיפול?
לא.   אתם יכולים לקחת את הטיפול בליווי הרופא המטפל שלכם, כפי שעשינו אנו, וכפי שעושים זאת חולים רבים בארץ ובעולם.

מה לגבי מיפוי? מי יכול למפות אותי?
דרך האתר של המרכז לטיפול בפיברומיאלגיה ניתן להשיג קלטת באנגלית המלמדת כיצד למפות.
אם יש לכם מעסה רפואי, או פיזיותרפיסט המוכן ללמוד למפות אתכם, הוא יוכל ללמוד זאת בקלות לפי הקלטת. גם בן זוג יכול ללמוד את שיטת המיפוי לפי הקלטת, ולמפות אתכם.
גם אם אינכם ממופים, פרוטוקול המיפוי המופיע באתר נועד לאלו שאינם ממופים.

כיצד ארגיש כשאתחיל את פרוטוקול הגואיפנזין?
כשתתחילו לקחת גואיפנזין, יהיו כמה דברים שאתם עשויים להרגיש.
יש אנשים שמרגישים טוב יותר במהלך היום יומיים הראשונים מרגע שהתחילו לקחת גואיפנזין. זו אינה תגובה נפוצה, אולם היא מתרחשת מכיוון שהגואיפנזין עוזר לגוף להפריש פוספטים מיד, אם הוא אינו חסום.
ייתכן ולא תרגישו שום שינוי. זכרו שלא תרגישו שוני עד שלא תגיעו למינון הטיפולי שלכם. פירוש הדבר הוא שרוב האנשים לא ירגישו שינוי בשבוע הראשון עם גואיפנזין בגלל שמינון של 300 מ"ג פעמיים ביום (המינון התחלתי המומלץ) אינו גבוה מספיק כדי להתחיל בהיפוך.

ברגע שהגעתם למינון הנכון עבורכם (עבור רוב החולים המינון הזה הוא 600 מ"ג פעמיים ביום) התסמינים שלכם יחמירו. תהיו עייפים יותר, יכאב לכם יותר – תרגישו כאילו יש לכם שפעת. אתם עשויים להיות רגישים יותר מבחינה רגשית, תסמיני המעי הרגיז שלכם עשויים להתעורר, אתם עשויים להיות מותשים לחלוטין. התסמינים שלכם, בחלקם או כולם עשויים להחמיר באופן ממשי. כשזה יקרה, תדעו שהגעתם למינון הנכון.

יש אנשים שעוברים את ההיפוך מבלי החמרה ניכרת בתסמינים. התסמינים שלהם עשויים להחמיר רק במקצת למשך תקופה קצרה. אולם המיפוי שלהם יראה שהם מתנקים. אנשים אלו מרגישים הטבה מתמשכת, במקום לחוות את העליות והמורדות של מחזוריות המיחזור. אנשים אלו הם מיעוט, אולם אם המיפוי מאשר שאתם מתקדמים, למרות שלא הרגשתם הרעה ממשית, ייתכן ואתם שייכים לברי המזל.

top1.gif