מדריך סליצילטים עדכני

להלן מדריך לסליצילטים טבעיים או סינתטיים שיש להימנע מהם:

תרופות: 1) תרופות בהן הרכיב הפעיל הוא סליצילט או חומצה סליצילית, או המכילות אספירין. 2) תרופות צמחיות כמו גינקו בילובה, אכינצאה, תוספי ויטמינים עם תוספות צמחיות כמו פקעות ורדים 3) ביפלבונואידים 4) משחות למריחה על העור כמו משחות להסרת יבלות, מוצרים לטיפול באקנה וסוגים של שמפו נגד קשקשים המכילים חומצה סליצילית. 5) משחות לשיכוך כאבים, משחות ותחליבים כמו בן גיי מכילים סליצילים או תמציות צמחים, ג'לים או שמנים כמו קמפור, מנטול, שמן עץ התה, ארניקה ואקליפטוס.

מוצרים קוסמטיים וקרמים כמו למשל: 1) מוצרים לניקוי העור או פילינג של העור המכילים חומצה סליצילית או צמחים כמו קמומיל. 2) מוצרים לשיער עם תמציות צמחים, שמנים או חומצה סליצילית. 3) קצף אמבטיה ותחליבי רחצה המכילים שמני צמחים כמו שמן קוקוס או תמציות אלוורה או צמחים אחרים. 4) מוצרים עם מסנני קרינה המכילים octisalate, homosalate, mexoryl , או meradimate.
5) שפתונים, משחות לשפתיים וכדומה, עם מרכיבים כמו חומצה סליצילית, אלוורה, קמפור, מנטול או שמן קיק. 6) דאודורנטים עם שמן קיק או שמנים צמחיים או תמציות צמחיות. 7) נייר טואלט ומגבונים עם אלוורה או שמנים צמחיים, ג'לים צמחיים או תמציות צמחים אחרות.

מוצרי גילוח: 1) קרם גילוח עם אלוורה, מנטה, מנטול או מנטולאום. 2) סכיני גילוח עם רצועות אלוורה ליד קצה הסכין מעבירים סליצילטים דרך חתכים מיקרוסקופיים. ויטמין E, לנולין, חמאת קקאו / שיאה ושמן מינרלי מותרים

משחות שיניים שטיפות פה, חוטים דנטליים: 1) רוב שטיפות הפה מכילות מנטה, או סליצילטים (ליסטרין). 2) משחות שיניים מכילות סליצילטים וגם מנטה טרייה או סינתטית, לרוב המרכיבים האלו לא רשומים על האריזה. אפשר להשתמש במשחות שיניים לילדים שאינן מכילות מנטול. 3) אין להשתמש בטבליות לכאב גרון, חוטים דנטליים המכילים מנטה, מרענני ריח פה או מסטיקים עם טעמי מנטה, כולל מנטול ונענע.

 

גינון: מיצי צמחים או פירות דביקים נדבקים לעור בזמן שעוסקים בגינון או ניכוש עשבים. אפשר ללבוש כפפות אטומות למים בזמן עבודות גינון.