כיצד הגואיפנזין פועל

מאת ד"ר ר. פול סט. אמאנד

גואיפנזין נספג ב 100% שעה או שעתיים לאחר שנלקח. פעולתו בפיברומיאלגיה היא כזו שמאפשרת לכליות להיפטר מחומרים המצויים באופן נורמלי בגוף, אולם הצטברו בצורה עודפת. לתרופה אין תופעות לוואי רשומות ומטרת השיווק העיקרית שלה היא לסייע לגוף לשחרר

אני טוען שהפגיעות והאזורים הפגועים נעשים כאלו בגלל הצטברות עודפת של פוספטים. אנו חושדים שיש גם הצטברות בכמויות נמוכות יותר של אוקסלטים וסידן .
פגמים גנטיים מסוימים גורמים לגופנו לצבור פוספטים עד למידה שפוגמת בתהליך ייצור האנרגיה בתאים (ATP) . נראה שהגוף מכיר את המקומות הבטוחים ביותר לאכסן עודפים אלו ולמנוע את פגיעתם באיברים החיוניים יותר.

כאשר רמת החומרים הללו עולה בגוף, זורמים נוזלים לאזורים אלו בניסיון לדלל את החומרים המפריעים לרמות שוות לאלו ברקמות הסמוכות. זוהי צבירת עודף נוזלים, תחת לחץ, אשר גורמת לכאבים, ולגבשושיות וגושים שאנו חשים בפיברומיאלגיה. למעשה 90-95% מהנפיחות מהווים פשוט מים. מים אלו מדללים את היונים במידה מספקת להישרדות התאים אולם במחיר של תפקודם הנורמלי.

גם סידן נשאב פנימה כדי להתלוות לפוספט. עודף סידן חופשי בנוזל התאי מעורר את התא לפעול פעילות יתר ודוחף את התא לקצה גבול יכולתו.
לרוע המזל התא אינו יכול להפסיק לנסות כל עוד יש סידן חופשי במקום הלא נכון, מחוץ לתיבת האכסון שלו. חישבו על כל התאים שמושפעים בפיברומיאלגיה; כל אחד נמצא תחת אותו המאמץ.

פיברומיאלגיה כפי שאני רואה אותה נובעת מתאים שעובדים עבודת יתר מאומצת שגוזלת את כל ה ATP שלהם, מטבע האנרגיה אשר נמצא כבר באספקה דלה. לדעתי עודף פוספט שנכנס למיטוכונדריה חוסם ומפריע מתחילת תהליך ייצור האנרגיה.

במהלך ההיפוך, נכנס יותר נוזל אל התאים כדי להשלים את תהליך הדילול שלא הושלם. הדבר גורם לעוד יותר נפיחות ולתפקוד לקוי זמני כמו במוח או התכווצויות שרירים, גידים ורצועות אשר גורמים לכאב.
כשאזור גדול מנוקה, והנוזל הזה יוצא מהתאים ביחד עם הפוספטים האוקסלטים והסידן העודפים, הכמות הנכנסת לזרם הדם היא כזו שעוברת את יכולת הניקוי של הכליה. דבר זה גורם לסימפטומים של ההיפוך להמשך מספר ימים, עד שהכליות מספיקות לסלק את כל העודפים של מקבץ זה, והמחזור הנוכחי מסתיים.

בשלב זה אפשרית "תקופת מנוחה", אשר תאפשר שעות, ימים או שבועות טובים יותר. תהליך ההיפוך שמבצע הגואי נמשך אולם בנקודה זו ברמה שהוא אינו מורגש, עד שהשיא הבא מתחיל. נקודות זעירות של הצטברויות שאינן רצויות לגוף הופכות לשטף, ושוב מחזור מחליש נוסף יוצא לדרך. כל מחזור כזה פירושו צעד אחד או יותר לעבר בריאות טובה.

זהו הסבר חלקי ופשטני לביוכימיה מורכבת הרבה יותר ולתנועת יונים שכנראה מתרחשים בתאים. הכי חשוב הוא לזכור שפיברומיאלגיה נוצרת עקב אבנורמליות אשר בסופו של דבר פוגעת בלב ליבו של תהליך ייצור האנרגיה. דבר זה מסביר את כל הסימפטומים והממצאים

אנחנו פשוט נתקלנו באקראי בטיפול הזה. התיאוריה שלנו היא ניסיון להסביר את מה שאנו רואים ומרגישים.