המנעות מסליצילטים

המנעות מסליצילטים

מאת קלודיה מארק

סליצלטים טבעיים:
ב 1994 גילתה קבוצת חוקרים שכל הצמחים מייצרים סליצלטים, ומחקרים שנערכו בעקבות כך הראו כי הכמות לא רק שמשתנה במידה רבה בין זני צמחים שונים, אלא גם מצמח אחד לשני. צמחים יוצרים סליצילטים בכדי להגן על עצמם מחיידקים, וכאשר הם נמצאים בסכנה הם מגבירים את ייצור הסליצילטים, ומעבירים מידע לצמחים אחרים בקרבתם לעשות אותו הדבר!

סליצילטים טבעיים נמצאים בקליפות צמחים ועצים, אולם קליפות גם מכילות גליקוצידים שהכבד ומערכת העיכול ממירים לסליצילטים אחרים, רבי עוצמה, ובעלי משך פעולה ארוך יותר. לכן יהיה זה בלתי אפשרי לנסות ולנבא כמה זמן יישארו תרופות צמחיות אלו פעילות בגוף, או לדעת בבירור אילו סליצילטים מכילים מזונות. מספר מחקרים נערכו בכדי לנסות ולמדוד את תכולת הסליצילטים במזונות. לא קיים קונצנזוס אחד בן המחקרים השונים, למרות שיש הכללות מסוימות שנראות נכונות. המקיף ביותר מבין מחקרים אלו הוא מחקר הסליצילטים האוסטרלי , Journal of the American Dietetic Association in 1985 by) (A.S. Truswell & A. Swain, S. Dutton

בזמן שלוקחים גואיפנזין לא חייבים להמנע מסליצילטים במזון שהם החזקים ביותר בגרגרים (תותי יער, אוכמניות וכו'), פירות (הקליפה, ומה שממש מתחתיה), קליפות, ועשבי תיבול ותבלינים. כאשר צורכים אותם דרך הפה מוצרים אלו נהרסים במידה מסוימת על ידי תהליך העיכול ועוברים המרה נוספת על ידי הכבד. הצריכה היומית הממוצעת של סליצילטים ממזונות היא בטווח של 10-200 מ"ג ליום. לאחרונה שיערו כי צריכה זו של סליצילטים ממזונות וחומרים משמרים הייתה מספיקה כדי ליחס לה שינוי בסטטיסטיקות של תחלואה והתפתחות מחלות של כלי הדם, אולם מחקרים נוספים הפריכו טענה זו. סליצילטים ניתנים למדידה בדם ובשתן.

שתי קטגוריות של סליצילטים טבעיים מהם יש להימנע הן:

* אלו שנעכלים והם ממקור של תרופות צמחיות שהם חזקים מספיק בכדי לחסום בקלות את הגואיפנזין;
* מוצרים למריחה על העור, דבר אשר מחדיר סליצילטים ישירות למחזור הדם.

כל התרופות הצמחיות המיועדות לפיברומיאלגיה, ראומטיזם וארתריטיס הן חזקות דיין בכדי לחסום גואיפנזין, והן יעילות בגלל שהן פשוט צורות רבות עוצמה ובעלות משך פעולה ארוך של אספירין.

משחת שיניים מכילה לעתים קרובות שמן מנטול וטעמים טבעיים אחרים וסליצילטים שמוסיפים להן אשר אינם מופיעים על התווית, לכן זו אחת הסיבות הנפוצות לחסימה. לכן יש להשתמש במשחות שיניים ללא מנטה, כמו משחות שיניים לילדים בטעמי תפוז ותות (פרטים לגבי משחות שיניים יש בעמוד המוצרים ללא סליצילטים)

אין סליצילטים טובים למשתמשים בגויאפנזין. מאחר ואי אפשר לנבא מה מכיל כל צמח, הטוב ביותר הוא להימנע מהם לחלוטין. ברגע שאתם מרגישים טוב, אתם יכולים להוסיף מוצרים מסוימים בכדי לראות אם הם חוסמים אתכם. אם התחלתם להשתמש במוצר מסוים וחלה הרעה בהרגשתכם, הוא חוסם את הגואיפנזין שאתם לוקחים. בכדי לבחון מוצר ודאו כי הוא המשתנה הנבדק היחיד, אל תבדקו שני מוצרים בבת אחת. אל תיקחו סיכונים עד שאתם נמצאים בבטחה בדרך להחלמה.

תנו לגואיפנזין סיכוי – סיכוי הוגן – על ידי מעקב נכון אחרי כללי פרוטוקול זה.